Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie plastycznym „Strażak – Bohater Codzienności”.🧑‍🚒🚒 Celem konkursu jest ukazanie strażaków jako prawdziwych bohaterów dnia codziennego, którzy swoją pracą chronią nasze życie i mienie. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia.

konkurs plastyczny 6 COLLAGE

11 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Dorota Sykuła, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Po niej odbyła się część artystyczna przygotowana przez klasę IV wraz z wychowawcą Panią Aleksandrą Szcześniak.
W imieniu całej społeczności szkolnej wszystkim nauczycielom życzymy dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.
dzien naucz.24 6
Reprezentacja szkoły w piłce nożnej wzięła udział w turnieju z Orlika na Stadion.⚽️ 🥅
Chłopcy wykazali się dużym zaangażowaniem i wolą walki pomimo zajętego czwartego miejsca.
Dziękujemy za udział i rywalizację!
z.orlika.na.stadion.24 3
Uczniowie klasy drugiej wzięli udział w niezwykłej lekcji bibliotecznej, podczas której mogli przenieść się w czasie. Dzieci poznały smutną wojenną historię dziewczynki, małej Asiuni czyli Joanny Papuźińskiej. Książka została oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia autorki, która jako mała dziewczynka przeżyła ciężki czas wojny.
,,Asiunia" to wzruszająca opowieść, która porusza niezwykle ważne tematy, które powinny być omawiane już od najmłodszych lat, ucząc empatii, patriotyzmu oraz poszanowania dóbr, które mamy obecnie.
Asiunia.Bibliot.24 2 COLLAGE
26.09. br. odbył się etap szkolny XII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.
To wyjątkowy projekt. Rywalizacja w konkursie jest nie tylko sprawdzianem znajomości języka ojczystego, ale też okazją, by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski.
Znamy już wyniki, do kolejnego etapu na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowało się troje naszych uczniów.
W kategorii wiekowej klas IV – VI zakwalifikowała się Milena Łoszek (kl.V) uzyskując 87 pkt., natomiast w kategorii wiekowej klas VII – VIII zakwalifikowali się Dawid Morka (kl.VII) z 98 pkt., oraz Jakub Kurczyński (kl.VII) zdobywając 80,5 pkt.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu.
Euro.dzien.jez
W ostatnim czasie na lekcjach języków obcych, dzieci wzięły udział w grach i zabawach zorganizowanych z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.🇪🇺🇩🇪🇧🇬🇬🇧🇺🇸🇮🇪🇬🇷🇪🇸🇳🇱
Uczniowie klas 1 – 3 na lekcji języka angielskiego dowiedzieli się jakie kraje znajdują się na kontynencie Europejskim oraz zostali zaznajomieni z flagami danych państw. Nauczyli się różnych form powitań w wybranych językach oraz wyruszyli do wybranych europejskich krajów gdzie wraz z charyzmatycznym jednorożcem eksplorowali największe zabytki Europy poznając bogactwa kulturowe.
Starsi uczniowie również nie próżnowali rozwiązując łamigłówki, escape room, czy ćwicząc swój wokal w obcym języku.
Nasi uczniowie pokazali wiele zalet znajomości języka obcego i udowodnili, że warto znać języki obce.

unnamed

Dnia 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. My również uczciliśmy to święto w naszej szkole. Nasi Panowie otrzymali serdeczne życzenia oraz upominki od koleżanek z klasy.👬🎁

Galeria zdjęć:

W ubiegłym tygodniu z okazji Światowego Dnia Zwierząt, odbyła się zbiórka karmy. Wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dyminach.🐈‍⬛🐕🐈
W imieniu Samorządu Szkolnego, chcielibyśmy bardzo podziękować za wsparcie akcji charytatywnej.
 karma 2 COLLAGE

W związku z obchodami Światowego Dnia Zwierząt uczniowie1

Serdecznie dziękujemy Panu Jakubowi Kowalskiemu za przekazanie na rzecz biblioteki szkolnej książki swojego autorstwa pt. Cichociemni od „Szarego”. Historia braci Wiechułów . 📖
Uczniowie którzy sięgną po tą nieobowiązkową lekturę, wzbogacą swoją wiedzę na temat działalności bohaterów książki na terenie naszej małej ojczyzny. Tym bardziej że ważnym elementem tegorocznych obchodów „Konecki wrzesień” było odsłonięcie tablicy upamiętniającej braci Wiechułów.

Bracia Wiechułowie