Jak każdego roku została przyznana nagroda specjalna za najlepsze wyniki w nauce w klasach IV-VIII, którą sponsoruje osoba prowadząca szkołę Pan Andrzej Miszczyk. Tym razem najlepszą z najlepszych była uczennica klasy IV Milena Łoszek ze średnią ocen 5,67. Milenka otrzymała nagrody rzeczowe o łącznej wartości tysiąca złotych: aparat natychmiastowy FUJIFILM wraz z akcesoriami oraz słuchawki bezprzewodowe JBL.📸
Milenko goń za marzeniami. Nigdy nie przestawaj próbować. Nigdy nie przestawaj się uczyć. Gratulujemy👏
 
zakonczenie roku 2024.22 nagr
Czas szybko płynie – dziś odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor Dorota Sykuła podziękowała: uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły za ciężką pracę. Życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
Po czym nastąpiła najważniejsza dla naszych uczniów część – wręczenie nagród za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowanie oraz świadectw z wyróżnieniem. Wszyscy uczestnicy opuścili szkołę w radosnych nastrojach, gotowi na zasłużony letni wypoczynek.
W imieniu całego grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników szkoły chcielibyśmy również życzyć wam, abyście spędzili te dni radośnie, bezpiecznie i aktywnie. Niech to będzie czas, który przyniesie wam wiele niezapomnianych chwil, a także pozwoli nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami, które czekają na was w nowym roku szkolnym. Galeria zdjęć:
 
zakonczenie roku 2024.02

448248919 918666810271018 1808743902609307699 n

Uczennica klasy VII Weronika Zabłotny wraz z opiekunem pojawiła się na rozdaniu nagród w konkursie „IX Powiatowego Konkursu Fotograficzno - Literackiego "Fotoinspiracje" pod hasłem : "Magia ukryta w starych przedmiotach" zorganizowanego przez I LO im.KEN w Końskich i objętego patronatem honorowym Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wyróżnienia w konkursie.

Szalony tydzien 2441

Za nami tydzień pełen szaleństw. W dniach 10.06– 14.06 2024r. Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Szalony Tydzień”. Każdy dzień tygodnia charakteryzował się inną aktywnością dla uczniów - kolorowe stroje, ciekawe makijaże, fryzury, trochę sportu i dzień planszówek. Trzeba przyznać, że był to bardzo ciekawy i zabawny tydzień. Dziękujemy wszystkim, za aktywne włączenie się do wspólnej zabawy☺ Galeria zdjęć:

Szalony tydzien 2460 

🚓🚴‍♂️🚴‍♀️ Uczniowie klasy IV, po uprzednim egzaminie teoretycznym z przepisów ruchu drogowego, przystąpili do egzaminu praktycznego. Wszyscy z pozytywnym nastawieniem i sprawnymi dwoma kółkami, pod czujnym okiem panów policjantów z koneckiej drogówki pomyślnie zdali egzamin.
Gratulujemy i życzymy bezpiecznych podróży.
DSC 0570
Spektakl MAŁY KSIAZE28
W naszej szkole odbył się spektakl pt." Dorośli są bardzo dziwni", zrealizowany na podstawie książki A. de Saint-Exupery pt. "Mały Książę"👑🌹. Przedstawienie zostało przygotowane przez szkolne koło polonistyczno-teatralne prowadzone przez nauczyciela języka polskiego p. Beatę Bąkowską.
W rolę aktorów wcieli się:
Adrian Dróżdż – Mały Książę👑
Weronika Zabłotny – Róża ta jedyna🌹
Jakub Kurczyński - Król
Alan Misiowiec – Naukowiec
Maja Gil – Komisja, Róża
Asmin Ahmedova – Próżny, Róża
Zofia Łukasik – Komisja, Róża
Wiktoria Augustyniak – Dziecko, Róża
Weronika Narożnicka – śpiew, Bankowiec
Zuzanna Czapelska - Lis
Sophie Zorba – Latarnik
Liliana Boruń – Dorosła
Olivier Milcarz – Żmija
Pola Stoińska – Matka
Filip Niewęgłowski – Ojciec
Mateusz Kita – Reżyser
Kacper Rydz – osoba z publiczności
Wystąpienie artystyczne uczniów wprawiło widownię w zachwyt. Mieliśmy dziś przyjemność podziwiać talent aktorski, wokalny i instrumentalny naszych młodych artystów. Zakończenie przedstawienia uwieńczył występ muzyczny. Na instrumentach zagrali: Zuzanna Jakubczyk (fortepian), Weronika Zabłotny (skrzypce, fortepian), Milenka Łoszek (fortepian) oraz gościnnie uczeń PSM I stopnia w Końskich Mikołaj Sobczyk (fortepian).
W ramach Zielonej Szkoły, w dniach 29.05 do 02.06 nasi uczniowie wzięli udział w obozie edukacyjnym Fundacji EuroWeek w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej.
Zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez wykwalifikowanych animatorów z różnych stron świata w formie interaktywnych warsztatów. Poprzez różnorodne, liczne gry i zabawy językowe, uczyli się integracji, pracy w grupie, rozwijali kreatywność i komunikatywność. Spotkania z wolontariuszami z całego świata dało nam również możliwość poznania innych kultur.
Mieliśmy też okazję zwiedzić pobliskie okolice w których znajduje się przepiękny Wodospad Wilczki-największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika oraz Zapora na potoku Wilczka - służąca również jako znakomity punkt widokowy.
Był to niezwykły czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci!
 
zielona szkoła 24.69
Za nami pełen dzień aktywności fizycznej. Uczniowie w dniu sportu spotkali się z zawodnikami i trenerami piłki nożnej klubu Neptun z Końskich. Na początek spotkania wszyscy zgromadzili się na auli szkolnej, gdzie odbyła się prezentacja na temat piłki nożnej oraz ciekawostek z nią związanych. Następnie uczniowie czynnie wzięli udział w zawodach sportowych.
Dziś odbył się również turniej szachowy pod czujnym okiem pana Adama, który prowadzi w naszej szkole koło szachowe. Turniej odbywał się na zasadzie szybkich rozgrywek z wyznaczonym czasem 10 minut na jedną rozgrywkę. O wygranej meczu stanowił „szach mat” oraz liczba punktów. Szachiści wykazali się wielkim skupieniem i uczciwie walczyli o przejście do kolejnego etapu.
Mistrzem szachowym został Dorian Wołowiec z kl.VII, miejsce II Leon Kurczyński z kl.VI, natomiast na trzecim równie zaszczytnym miejscu znalazł się Alan Misiowiec z kl.VII.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a w szczególności zwycięzcom.
 
dzien sportu 24 41
Z przyjemnością informujemy że został rozstrzygnięty IX Powiatowy Konkurs Fotograficzno - Literacki "Fotoinspiracje" pod hasłem : "Magia ukryta w starych przedmiotach" zorganizowany przez I LO im.KEN w Końskich i objęty patronatem honorowym Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach. 
Spośród wielu uczestników konkursu wyróżnienie otrzymała nasza uczennica klasy VII - Weronika Zabłotny - Serdecznie gratulujemy!