W ramach Zielonej Szkoły, w dniach 29.05 do 02.06 nasi uczniowie wzięli udział w obozie edukacyjnym Fundacji EuroWeek w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej.
Zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez wykwalifikowanych animatorów z różnych stron świata w formie interaktywnych warsztatów. Poprzez różnorodne, liczne gry i zabawy językowe, uczyli się integracji, pracy w grupie, rozwijali kreatywność i komunikatywność. Spotkania z wolontariuszami z całego świata dało nam również możliwość poznania innych kultur.
Mieliśmy też okazję zwiedzić pobliskie okolice w których znajduje się przepiękny Wodospad Wilczki-największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika oraz Zapora na potoku Wilczka - służąca również jako znakomity punkt widokowy.
Był to niezwykły czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci!

zielona szkoła 24.69
Za nami pełen dzień aktywności fizycznej. Uczniowie w dniu sportu spotkali się z zawodnikami i trenerami piłki nożnej klubu Neptun z Końskich. Na początek spotkania wszyscy zgromadzili się na auli szkolnej, gdzie odbyła się prezentacja na temat piłki nożnej oraz ciekawostek z nią związanych. Następnie uczniowie czynnie wzięli udział w zawodach sportowych.
Dziś odbył się również turniej szachowy pod czujnym okiem pana Adama, który prowadzi w naszej szkole koło szachowe. Turniej odbywał się na zasadzie szybkich rozgrywek z wyznaczonym czasem 10 minut na jedną rozgrywkę. O wygranej meczu stanowił „szach mat” oraz liczba punktów. Szachiści wykazali się wielkim skupieniem i uczciwie walczyli o przejście do kolejnego etapu.
Mistrzem szachowym został Dorian Wołowiec z kl.VII, miejsce II Leon Kurczyński z kl.VI, natomiast na trzecim równie zaszczytnym miejscu znalazł się Alan Misiowiec z kl.VII.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a w szczególności zwycięzcom.

dzien sportu 24 41
Z przyjemnością informujemy że został rozstrzygnięty IX Powiatowy Konkurs Fotograficzno - Literacki "Fotoinspiracje" pod hasłem : "Magia ukryta w starych przedmiotach" zorganizowany przez I LO im.KEN w Końskich i objęty patronatem honorowym Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach.
Spośród wielu uczestników konkursu wyróżnienie otrzymała nasza uczennica klasy VII - Weronika Zabłotny - Serdecznie gratulujemy!

Thank

🌹🌹🌹Uczniowie klasy V i VI podczas zeszłotygodniowych zajęć na lekcji techniki, pod czujnym okiem pani Zdzisi, wykonali przepiękne kwiaty pełne słodyczy na Dzień Mamy👩🏻‍🦰🥰
441540976 908017124669320 7731036012230515597 n  445614612 907760381361661 8233525317432772552 n
W poniedziałek, 27 maja nasza szkoła zorganizowała Piknik Rodzinny. To już kolejny raz kiedy dzieci wraz rodzicami, bardziej lub mniej aktywnie, spędzają czas razem. Grill, gorące i zimne napoje, przepyszne przekąski przygotowane przez rodziców, muzyka w tle - wszystkim umilały czas w to słoneczne popołudnie.
Dzieci również spędziły aktywnie czas biorąc udział w turnieju piłki siatkowej "rodzice kontra dzieci"🤾. Dmuchana zjeżdżalnia, gry na świeżym powietrzu, "klasoniada"- czyli szkolna familiada, słodkości oraz wata cukrowa dopełniły całości tego wydarzenia.
Dziękujemy wszystkim za obecność, to tak wiele znaczy dla waszych dzieci.🥰
Piknik rodzinny24 29

👸🫅Z okazji Dnia Mamy i Taty, 27 maja klasy I - III pod opieką wychowawców i nauczycieli języków obcych, przygotowali przedstawienie pod tytułem „Królewna Śnieżka”, w trzech językach🇩🇪🇵🇱🇬🇧. Te dwa święta były okazją, aby gościć rodziców w szkole. Część artystyczną przedstawienia otworzyła Pani Dyrektor Dorota Sykuła witając wszystkich zgromadzonych gości oraz dzieci. Podczas występu, na twarzach rodziców dało się zauważyć uśmiech, a momentami również łzy wzruszenia. Na zakończenie nasi artyści złożyli przepiękne życzenia oraz wręczyli swoim rodzicom drobny upominek. Następnie wspólnie udali się na Piknik Rodzinny zorganizowany na boisku szkolnym.

Galeria zdjęć:

Królewna śnieżka.24 23

441485205 906865154784517 8750516976509292001 n

20 maja klasa I wybrała się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Jest to miejsce edukacji, gdzie w formie zabawy i przy wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych zwiedzający przenoszą się w krainę bajek i baśni. Wokół budynku znajduje się kompleks ogrodów tematycznych, w których można podziwiać różnorodność świata roślinnego.
Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, stanowiła wspaniałe uzupełnienie i urozmaicenie szkolnego programu edukacyjnego.

Pacanów wyciecz.24r 19