Warsztaty teatralne klas IV-VII które odbyły się 18 kwietnia 2024r z Panią Dominiką Ostałowską.
Celem warsztatów była praca nad scenariuszem „Dorośli są bardzo dziwni” na podstawie „Małego Księcia”. Zabawa w teatr oddziałuje na sferę emocjonalną, sprzyja wyrażaniu uczuć, wspomaga spontaniczną aktywność, a także usprawnia komunikację i współpracę w grupie. Uczy skupienia, koncentracji, rozwija wrażliwość i poczucie estetyczne.
Ten warsztat pozwolił otworzyć się młodzieży oraz pokazać siebie. Podczas zajęć uczniowie uczyli się tolerancji, szacunku oraz rozpoznawania i wyrażania emocji. Intencją prowadzącego było kształtowanie osobowości, rozwijanie twórczej ekspresji młodzieży. Spotkanie z aktorką pokazało, że bezpośredni kontakt z Nią, daje o wiele więcej satysfakcji niż oglądanie Jej w telewizji. Podczas zajęć uczniowie łączyli ze sobą słowa i ruch, aby stworzyć przestrzeń w której mogą opowiedzieć historię.
Młodzież z minuty na minutę coraz bardziej się otwierała na pracę z aktorką i dzięki temu mogli nauczyć się przede wszystkim wyrażania swoich emocji. Było to bardzo cenne doświadczenie, które na pewno pomoże w profesjonalnym przygotowaniu się młodzieży do występu w przedstawieniu.
Bardzo dziękujemy Pani Dominice za cenne doświadczenia i moc emocji oraz zaangażowanie w pracę z naszymi „młodymi aktorami”.

warsztaty aktorskie 9