W ramach doradztwa zawodowego, klasa I uczestniczyła w spotkaniu z lekarzem weterynarii, panią Ewą Pietrzak-Lis, mamą naszego pierwszoklasisty Adasia, która na wizytę przybyła ze swoimi pupilami - pieskiem Lelą i kotkiem Pusią.
Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza , zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Dzieci dowiedziały się o konieczności szczepień zwierząt i obowiązkowym przestrzeganiu higieny po każdej zabawie z pupilem. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu, szukali odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości dotyczące pielęgnacji zwierząt, chorób, które je dotykają, sposobów leczenia.
Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Pozwoliło uczestnikom na poznanie, choć po części, tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu.
Serdecznie dziękujemy za dostarczenie nam tylu wiadomości i wspaniałych przeżyć!

weterynarz 8