„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka” z UNICEF💙💙💙 M.DZ.P.DZ
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. To organizacja humanitarna działająca na rzecz dzieci, zaangażowana w zapewnienie szczególnej ochrony najbardziej poszkodowanym dzieciom, aby dzieciom żyło się lepiej, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii. Każdy ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. Symbolem tej organizacji jest kolor niebieski. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. Nasza szkoła również świętowała ten ważny dzień. Uczniowie oraz nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko lub mieli niebieski dodatek, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.