IMG 8123

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy VII gościli w młodszych klasach przedstawiając tabliczkę mnożenia na różne sposoby. Nauka tabliczki mnożenia rozpoczyna się już w początkowych klasach szkoły podstawowej. Szybko okazuje się, że nauka pisania, czytania, dodawania i odejmowania, to nic w porównaniu z trudnościami, na jakie napotyka dziecko przy zapamiętywaniu tabliczki mnożenia. Nie wszystkie dzieci uczą się w tym samym tempie i w ten sam sposób. Jakie zatem są sposoby na tabliczkę mnożenia?
Starsi koledzy i koleżanki zaprezentowali kilka prostych możliwości nauki tabliczki mnożenia tj; nauka na palcach (mnożenie przez 9),na Kartach Grabowskiego, na liniach, poprzez rymowanki i wierszyki. Dzieci chętnie włączyły się do zabawy.