WYCIECZKA DO SEJMU RP W WARSZAWIE

sejm wyciezka 15

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce na rzecz chorego na nowotwór dwuletniego Bruna Słowińskiego pochodzący z Końskich. Poseł Andrzej Szejna ogłosił motywującą akcję: szkoła, która zbierze dla chłopca najwięcej pieniędzy otrzyma zaproszenie na wycieczkę do Warszawy i Sejmu RP) Dzięki licznym akcjom charytatywnym, takim jak Muzyczna kawiarenka, zbiórki organizowane przez Samorząd Uczniowski oraz szkolne kino wraz z kiermaszem przekąsek- udało się zebrać i przekazać na konto Bruna łącznie 6 341,50 zł. I tak dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców naszej szkoły zostaliśmy jednymi ze zwycięstwów. Z pośród kilku klas po przez losowanie wyłoniliśmy 20 uczniów którzy wzięli udział w wycieczce. W Parlamencie młodzież spotkała się z posłem Szejną –„Nie jesteście tutaj dzisiaj przypadkowo. Jesteście tu dlatego, że wyszliście poza pewne ramy, poza pewne schematy i zdecydowaliście się na zorganizowanie akcji w swoich szkołach na rzecz dwuletniego Bruna chorego na nowotwór. Dzisiaj wiemy, że operacja się udało i znakomicie. Wszyscy byliśmy zaangażowani w zebranie tej ogromnej sumy dwóch milionów złotych. Chcę Wam dzisiaj za to podziękować, a wyrazem mojego podziękowania jest to zaproszenie do Sejmu RP. Musimy opierać się na naszej sile obywatelskiej, bo to poczucie odpowiedzialności za swój region, drugą osobę, czy własny kraj może nas popychać do wspaniałych czynów i działalności poza instytucjonalnymi schematami. Ta Wasza postawa obywatelska wzbudziła mój ogromny szacunek” – mówił uczniom pochodzący z Końskich wiceprzewodniczący Nowej Lewicy.

Link do filmu