LABOCIAKIlabociaki 137676

W dniu 11 kwietnia w naszej szkole odbyły się pokazy chemiczno-fizyczne, elektryczności i magnezu oraz zajęcia z biologii które przeprowadziła firma LABOCIAKI z Warszawy. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem brali udział w zajęciach które wniosły wiele ciekawych informacji do ich życia. Klasa V i VII uczestniczyła w pokazie elektryczności i magnezu na których skonstruowali silnik homopolarny - wirującą cewkę. Klasa III i IV zapoznała się z budową skóry, którą następnie mogli oglądać pod mikroskopem, dowiedzieli się również do jakich skutków może doprowadzić głodzenie się, i wiele innych. W klasie I i II uczniowie zaobserwowali między innymi zjawiska odwracalne brudna woda- czysta woda, chemiczne pompowanie balonu, słodka piramidę kolorów, zielony płomień itp.
To były bardzo naukowe zajęcia i dziękujemy wszystkim uczniom którzy wzięli w nich udział.😉