unnamed

16 czerwca klasa IV i VI wybrała się na wycieczkę do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni oraz do Chęcin. W sektorze miasteczkowym zwiedzaliśmy typową zabudowę zarówno mieszkaniową jak i usługową, m.in. drewniane spichlerze, starą aptekę, stare sklepy, zabudowę gospodarską i przykładowe chałupy. Jednym z ciekawszych obiektów parku w Tokarni był drewniany dwór z Suchedniowa. Uczniowie mogli w nim zobaczyć jak mieszkała średniozamożna szlachta z XIX w. Mieliśmy również okazję odwiedzić szkołę podstawową jak za dawnych czasów i przeczytać ówczesne szkolne przykazania. Po obiedzie udaliśmy się do Zamku Królewskiego w Chęcinach, gdzie przewodniczka opowiedziała nam historię tego miejsca i ciekawostki z nim związane. Atrakcją cieszyła się Studnia, do której chętni wrzucali monety, aby spełniło się ich życzenie. Nie zabrakło nam również czasu na zakup drobnych pamiątek. Po dniu pełnym wrażeń zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.

Zdjęcia w galerii