Szanowni Rodzice/Opiekunowie, Drodzy Uczniowie!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, rozpoczynamy od 25 marca 2020 r. zdalne nauczanie, czyli realizację podstawy programowej bez bezpośredniego kontaktu
z nauczycielami i uczniami. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i higienę pracy uczniów będziemy starali się stworzyć harmonogramy zajęć dla uczniów na poszczególne dni tygodnia. W ciągu najbliższych dni materiały do pracy będą wysyłane przez nauczycieli na e-maile Państwa, ale staramy opracować system, aby jak najmniej obciążać dodatkową pracą rodziców/opiekunów. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie nauka będzie niestety polegała na samodzielnej pracy dzieci. Zdajemy sobie sprawę, że ta forma pracy nie zastąpi spotkania z nauczycielem i rówieśnikami. Jeśli zauważycie Państwo, że dzieci mają problemy, nie dają sobie rady, zadań jest za dużo, zwracajcie się bezpośrednio do wychowawców, nauczycieli, będą oni wówczas wiedzieli, że powinni dokonać zmian w sposobie pracy. Jest to rozwiązanie tymczasowe, techniki nauczania - uczenia się nowe dla nauczycieli i uczniów, tym bardziej w klasach szkoły podstawowej, gdzie uczniowie nie są jeszcze samodzielni, nie wszyscy rodzice/opiekunowie mogą poświęcić uwagę w określonym czasie (bo pracują), więc starajmy się wszyscy pomóc sobie nawzajem. Proszę się nie martwić, zaległości wszstkie można nadrobić w określonym czasie, nie wszystko można ocenić przy pracy zdalnej. Będziemy starać się służyć Państwu- rodzicom/opiekunom i uczniom pomocą i radą, będziemy reagować na wszelkie sugestie od Was, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że każde dziecko jest inne, nie każdy rodzic/opiekun jest w domu, istnieją problemy ze sprzętem komputerowym i Internetem.

Ze swojej strony oferujemy wypożyczenie laptopów dla uczniów, którzy nie maja w domu komputera lub w domu jest więcej dzieci, które w tym samym czasie muszą korzystać ze sprzętu. Można zgłosić zapotrzebowanie poprzez wiadomość e-mail na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i ustalić sposób odebrania laptopa ze zszkoły.

Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze, a po powrocie do szkoły będzie nas czekał pracowity czas, pora na nadrabianie straconych zajęć. Najważniejsze jest to, abyśmy razem przetrwali ten trudny czas i skupili się na tym, co najważniejsze - zdrowiu i bezpieczeństwu.

Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość moga być realizowane z wykorzystaniem: Zintergrowanej Platformy Edukacyjnej, materiałów dostępnych na stronach internetowych CKE i OKE, programów telewizji, innych niż wyżej wymienione wskazane przez nauczyciela, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.

Nauczyciele mają dokonać wyboru sposobu i formy prowadzenia zajęć z grupą uczniów.