odp

W ramach działań profilaktyczno – edukacyjnych prowadzonych przez Komendę Powiatową Policji w Końskich uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa i odpowiedzialności prawnej nieletnich.
Podczas spotkania funkcjonariuszka policji przedstawiła zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełniane czyny karalne i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Uczniowie wykazali spore zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, dyskutowali, zadawali prowadzącemu pytania. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.

bezp droga

Dla naszych najmłodszych uczniów klas I – III odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji Komendy Powiatowej w Końskich.
Tematem spotkania z uczniami było „Bezpieczeństwo na drodze”. Z najmłodszymi dziećmi omówione zostały zasady poruszania się po drogach przez osoby piesze, a także przybliżono im zagadnienie dotyczące zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi ludźmi.
Pani policjantka przestrzegała przed przyjmowaniem słodyczy od obcych oraz informowała, jak należy zachować się w sytuacji, kiedy nieznajomy zaproponuje dziecku podwiezienie do domu. Uczniowie chętnie uczestniczyli w prelekcji, o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie w dyskusję.